7 sposobów na idealne wesele

Idealne wesele to marzenie każdej Panny Młodej, dlatego tak istotne jest, by przygotować się do tego dnia jak najlepiej. Każda mała dziewczynka bowiem, niedługo przed tym ważnym wydarzeniem ma w głowie swój własny plan. Jego realizacja czasami okazuje się bardzo trudna i stresująca. Dlaczego? Bo idealne wesele jest po prostu niemożliwe ze względu na to, że każdy z nas ma swój własny gust i zupełnie inne oczekiwanie. Idealne wesele może być dla was, za to Wasi goście mogą mieć zupełnie inne zdanie na ten temat. Więc co w takim wypadku zrobić? Jedno jest pewne, dogodzenie wszystkim jest niemożliwe! Dlatego warto sprawić, że ten dzień był niezapomniany i wyjątkowy.

Rezerwacja terminu z dużym wyprzedzeniem.

Wbrew pozorom rezerwowanie terminu na ślub i wesele nie jest takie oczywiste, jak się wydaje. Musimy bowiem wziąć pod uwagę święta czy inne dni wolne od pracy. Dopiero, gdy znajdziemy i ustalimy datę, powinniśmy udać się do miejsca, gdzie chcemy, by odbyła się nasza ceremonia. Dokonać rezerwacji terminu możemy w Kościele, Urzędzie Stanu Cywilnego lub w innej, istotnej dla nas lokalizacji. Gdy to uczynimy, czekają nas poszukiwania sali weselnej, odpowiadającej naszym gustom. Nie jest to zadaniem łatwym, ale warto zabrać się do tego jak najszybciej, bowiem mamy wtedy niesamowitą okazję by wynegocjować jak najlepszą cenę.

Szczegóły nie są ważne.

Organizując wesele chcemy by było one jak najlepsze, zaplanowane w 100%. To zrozumiałe podejście, w końcu taki dzień jest tylko jeden raz w życiu. Ale czy warto się za wszelką cenę rozdrabniać się? Dbać o szczegóły, które podczas samej ceremonii ślubu i wesela pozostaną niezauważone? Podobnie jak we wszystkim, tak jak i organizując ceremonię należy zachować umiar. Warto zastanowić się, czy trzeba wydawać pieniądze na zbędne dekoracje, na które i tak nikt nie zwróci większej uwagi? Raczej nie. Bo tak naprawdę dzień wesela i ślubu to Pary Młodej i to na nią będą zwrócone wszystkie oczy. A reszta? Reszta to tylko dodatek.

Dzień przed ceremonią to czas na relaks

Wiele przyszłych Par Młodych pragnie, by ich wesele było idealne i tak uparcie dąży do osiągnięcia tego celu, zupełnie zapominając o tym, że w tym ważnym dniu powinni być wypoczęci i zadowoleni. Dzień przed to czas na relaks, na sen, a nie na zmiany i rewolucje. To dobra okazja na to by przystopować i skupić się na przygotowaniach. To czas na kino, wyprawę do spa, na wypoczynek. W końcu głupio by było na własnym ślubie i weselu być zdenerwowanym, niewyspanym i rozdrażnionym, prawda? Bo stąd już krótka droga do tego, by nasz wyjątkowy i niezapomniany dzień stał się jednym z najgorszych.

 Kłopotliwi goście

Wbrew pozorom każdy z nas ma w rodzinie osoby, z którymi kontakt albo jest bardzo ograniczony, albo w ogóle nie istnieje. Jednak panuje przeświadczenie, że na tak ważną uroczystość jak ślub i wesele należy zaprosić wszystkich bez wyjątku. Nie ważne, że z daną osobą nie utrzymuje się kontaktów, po prostu trzeba i tyle. A takie myślenie jest błędne. W końcu to my organizujemy wesele i chcemy bawić się w otoczeniu ludzi, których lubimy i darzymy szacunkiem. Dlatego takie schematyczne myślenie odrzućmy. W taki dzień otoczmy się ludźmi dla nas ważnymi. Jeśli jednak czujemy potrzebę zaproszenia, zaprośmy wyłącznie na ślub. Pamiętajmy, że to nie ilość przesądza o dobrej zabawie, ale jakość.

Weselne (przy)smaki

swojski stół na weselu

Weselny klimat to przede wszystkim jedzenie. A żeby wesele było udane, dania powinny być naprawdę smaczne. Odpowiednio doprawione, przygotowane z myślą o gościach na pewno staną się powodem, dla których uroczystość będzie dobrze wspominana. Zanim jednak zaczniemy układać weselne menu, warto spytać naszych towarzyszy o ich preferencje i alergie. Może okazać się, że wśród nas znajdują się wegetarianie lub osoby na coś uczulone. Warto również zadbać o posiłki dla najmłodszych, czy osób starszych. Dzięki takiej wiedzy możemy na spokojnie ustalić menu, a tym samym dać znać naszym gościom, że się o nich troszczymy.

W jakim miejscu zorganizować przyjęcie weselne?

Miejsce, w którym chcemy zorganizować przyjęcie weselne powinniśmy odpowiednio przemyśleć. Gdy się namyślimy, rozpoczynamy poszukiwania. Wówczas, warto się przygotować na to, że poświęcimy na to dużo czasu. Zastanawiając się nad lokalizacją sali weselnej, powinniśmy wziąć pod uwagę różne czynniki, m.in. skąd pojawią się goście i czym w związku z tym musimy być gotowi do tego, by zapewnić im komfortowe miejsce do spania? Jeśli okaże się, że zdecydowana większość osób przybywa z daleka, dobrze jest zadbać o nocleg dla wszystkich. To sprawi, że unikniemy problemów z organizacją poprawin. Dodatkowo, jeśli lokalizacja, w której odbywa się wesele okaże się być interesująca, można zorganizować wycieczkę i pozwiedzać wraz z weselnikami. To na pewno będzie miłym urozmaiceniem dla naszych gości.

Zaufana osoba do pomocy

Sama uroczystość zawarcia ślubu i przyjęcie weselne będą bardzo stresujące dla Pary Młodej, dlatego warto wcześniej poprosić o pomoc kogoś bliskiego, może to być siostra, brat, przyjaciółka. Chodzi o to, by odciążyć Parę Młodą i czuwać nad organizacją przyjęcia weselnego. Taki pomocnik może chociażby pomóc przy wydawaniu trunków. Taki gest sprawi, że Para Młoda będzie mogła  się choć odrobinę rozluźnić i zadbać o swoich gości.

Idealne wesele to wesele na którym zarówno my, jak i nasi goście będą się dobrze bawić. Dlatego organizując tak ważną uroczystość, miejmy na uwadze, by za bardzo nie przywiązywać uwagi do szczegółów i skupiać się na całości. Bowiem po latach już nikt nie będzie pamiętał, jaki kolor miały serwetki, czy nakrycia krzeseł oraz jak prezentowały się dane dekoracje w Kościele. Za to goście zapamiętają, czy się zabawa była udana, czy Para Młoda zadbała o ich komfort i samopoczucie. To jest najważniejsze. Owszem, przygotowania do wesela są bardzo istotne, a często kosztują bardzo dużo czasu i nerwów. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda? Dlatego organizując wesele pamiętajmy też o sobie, o naszym komforcie i odpoczynku, w końcu to nasz dzień i nasza wspaniała uroczystość.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy klientów z miast
województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Braniewo,
  • Elbląg,
  • Frombork,
  • Olsztyn,
  • Orneta,
  • Pieniężno,
  • Dobre Miasto,
  • Tolkmicko,
  • Malbork,
  • oraz innych.

do skorzystania z wszechstronnej oferty
Jarzębinowego Ogrodu.

Dane kontaktowe