Gdzie szukać oszczędności podczas organizacji ślubu i wesela?

Organizacja własnego ślubu i wesela nie jest zadaniem łatwym. Każdy z nas marzy o tym, by ta wyjątkowa i jedyna  w swoim rodzaju uroczystość była idealna i wymarzona. Często jednak tym, co nas ogranicza są finanse. To właśnie one, w wielu przypadkach odbierają nam radość z ceremonii, psując wizję idealnego ślubu i wesela. Ale czy to aby na pewno tak? Wbrew pozorom, wcale nie musimy rezygnować z naszej wymarzonej wizji, wystarczy, że zastanowimy się nad tym, gdzie warto poszukać oszczędności. Zdarza się bowiem, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pewne rzeczy możemy zrobić sami lub stosując odpowiednie wskazówki możemy zaoszczędzić np. na różnych usługach.

Wybór auta

Wybór środka lokomocji ma bardzo duże znaczenie, to nieodzowny element organizacji ślubu i wesela. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad tym, czego naprawdę potrzebujemy. Może się bowiem okazać, że wybrane przez nas wymarzone auto posiadają nasi przyjaciele, którzy chętnie na ten ważny dzień zawarcia ślubu i wesela nam go użyczą. Jeśli jednak chcemy być oryginalni, pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa i jedźmy w tę podróż trabantem lub maluchem. Z pewnością zaskoczymy naszych gości, a i sami będziemy mieć mnóstwo śmiechu i na pewno z radością będziemy wspominać ten dzień. Jeśli jednak mamy takie życzenie, wcale nie musimy korzystać z auta, możemy wybrać komunikację miejską, czy pójście na piechotę.

Decydując się na konkretne auto, warto pomyśleć o jego samodzielnej dekoracji. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by efekt był oszałamiający. Do przystrojenia auta weselnego, możemy użyć pojedynczych kwiatów, gotowych bukiecików, wstążek, balonów, a nawet pluszowych misiów. Wszystko to jednak zależy od pomysłowości i chęci. Jedno jest pewne, stworzona przez nas dekoracja będzie oryginalna i niespotykana.

Dekoracje na wesele

Utarło się, że dekoracji weselnych powinno być bardzo dużo i prezentować się nad wyraz bogato. Jednak, czy aby na pewno to dobry pomysł? To właśnie prostota jest piękna. Dlatego warto zachować zdrowy rozsądek podczas ich wybierania lub stworzyć samodzielnie, to na pewno przysporzy nam dużo radości i da upust emocjom.

W Kościele, zazwyczaj panuje niepisana tradycja, że to wybrana kwiaciarnia przystraja Kościół, dlatego warto w tej sprawie skontaktować się z inną parą młodą, która w tym samym dniu będzie brać ślub. Dzięki podzieleniu się kosztami, możemy sporo zaoszczędzić i co ważne, pieniądze te przeznaczyć na coś innego.

W sali weselnej warto zadbać o prostotę, a nie przepych. Podobnie jak przy strojeniu auta, możemy pobawić się w dekorowanie. Często wystarczy naprawdę niewiele, by zachwycić i olśnić. Pięknie będą prezentować się płatki róży rozproszone w misce lub rozsypane na stole, świece w wazonie, kwiaty w bukiecie, bądź pojedynczo. Zachowując umiar, sprawimy, że nasze dekoracje weselne będą prezentować się szykownie i elegancko, a klimat będzie nastrojowy i podniosły. Jednak gdy nie czujemy się na siłach samodzielnie ozdabiać, nie bójmy się prosić o pomoc znajomych. Z pewnością to będzie bardzo dobra inwestycja.

Makijaż i fryzura ślubna

Nie wiem, czy wy też zauważyliście tą prawidłowość, ale gdy pojawia się hasło „makijaż ślubny” lub „fryzura ślubna” nagle ceny zaczynają niebotycznie rosnąć, chociaż efekt końcowy najprawdopodobniej będzie taki sam. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno za tę samą usługę chcemy płacić więcej? Wówczas warto zadać sobie pytanie, jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Garnitur ślubny/ Suknia ślubna

Weselna garderoba, czyli suknia ślubna i garnitur to dwa najważniejsze elementy, których nie może zabraknąć podczas ceremonii, dlatego warto zająć się ich kompletowaniem jak najwcześniej. Dzięki temu możemy natrafić na ciekawą wyprzedaż, pozwalającą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Idealna suknia ślubna to marzenie każdej, małej dziewczynki. Dlatego tak wiele kobiet stara się nie zwracać uwagi na cenę, poszukując tej wyśnionej. Nie jest to zadaniem łatwym, bowiem koszt takiej sukni, przeciętnie zaczyna się od 2000 zł. Ale czego się nie robi, by urzeczywistnić swe marzenia? W sumie wiele, jednak dobrze znać parę sztuczek, pozwalających na obniżenie ceny.

wesele nie obejdzie się bez sukni

Po pierwsze, nie warto skupiać się jedynie na sklepach stricte dla Pań Młodych, chociaż i tam mogą czekać nas miłe niespodzianki – wyprzedaże. Zawsze możemy skorzystać z alternatywnej wersji salonu, czyli komisu, gdzie ceny na pewno będą dużo korzystniejsze. Po drugie, dobrze zastanowić się nad krawcową, która pomoże nam w odtworzeniu wizji naszej sukni, podkreślającej nasze walory. Po trzecie, warto rozejrzeć się, czy nie ma w pobliżu szkoły artystycznej, gdzie możemy odnaleźć początkującą projektantkę, chętna do spełnienia naszych dziecięcych marzeń. Dzięki temu będziemy pewne, że nasza suknia ślubna będzie idealnie się prezentować, zarówno na ślubie jak i weselu. Jeśli jednak nie czujemy chęci kupienia kreacji, zawsze możemy posiłkować się wypożyczalnią. Aczkolwiek warto zastanowić się nad tym pomysłem, bo w razie wypadku, będziemy musiały dodatkowo dopłacić. A przecież nie chodzi o to, by podczas wesela cały czas martwić się o taką drobnostkę?

Jeśli zaś chodzi o męską garderobę, to na niej nie warto oszczędzać. Oczywiście, należy mieć się na baczności i zwracać uwagę na jakość i materiał z którego dany garnitur został uszyty, by nie przepłacić. Jednak musimy mieć świadomość, że dobry garnitur kupuje się raz na kilka lat, a nie tak jak suknię ślubną, tylko na wesele, dlatego tutaj nie szukajmy oszczędności.

Gdzie nie szukać oszczędności?

Organizując ślub i wesele, mamy świadomość tego, ile nas to będzie wynosić. I o ile na dekoracjach weselnych, czy aucie możemy pokusić się o oszczędności, tak np. na zespole, fotografie, czy kamerzyście po prostu się nie da. Wprawne oko profesjonalisty, zatuszuje nawet największe niedociągnięcie, a tym samym zaoszczędzi nam problemów i stresu. Specjalista bowiem wpisze się idealnie w nurt zabawy weselnej i będzie starał się zrobić wszystko, by praca, którą wykona była jak najlepszej jakości. Dobry fotograf, czy kamerzysta to osoba, nie przeszkadzająca w ceremonii, lecz wtapiająca się w nią, poszukując jak najlepszych kadrów, czy ujęć. Zwłaszcza, że zdjęcia i film to jedyna materialna pamiątka, która zostanie nam po ślubie i weselu.

Muzyka na weselu to jeden z najważniejszych elementów, dlatego warto się zastanowić nad tym, co w tym wypadku sprawdzi się lepiej, czy DJ, czy zespół. DJ zajmie się kompleksową usługą weselną, rozrusza gości, przygotuje zabawy, będzie po części prowodyrem. Repertuar będzie różnorodny, sprawdzi się nawet przy bardzo wymagających gościach. I co istotne, jest dużo tańszy, niż standardowy zespół. Jednak jeśli wolicie muzykę na żywo, z instrumentami i weselnym klimatem wybierzecie zespół.

Podsumowując, pamiętajmy, że…

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie, które z reguły zdarza się raz w życiu, dlatego zrozumiałe jest, że chcemy by było idealnie. W końcu to szczególna okazja, o której przyszłe Panny Młode marzą już od dziecka. Czasami za bardzo dążymy do tego, by wszystko na weselu i ślubie było nieskazitelne, co bardzo nasz budżet obciąża. Warto wtedy znaleźć złoty środek, zastanowić się, czy aby na pewno wszystko jest potrzebne? Kolejne dekoracje weselne, kwiaty, kolory serwetek? Bo często, w takim zawirowaniu łatwo zgubić to, co naprawdę ważne. Czyli nas. Dlatego nie popełniajmy tego błędu, i po prostu cieszmy się tym, że mamy siebie, a reszta? To po prostu dodatek.

 

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy klientów z miast
województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Braniewo,
  • Elbląg,
  • Frombork,
  • Olsztyn,
  • Orneta,
  • Pieniężno,
  • Dobre Miasto,
  • Tolkmicko,
  • Malbork,
  • oraz innych.

do skorzystania z wszechstronnej oferty
Jarzębinowego Ogrodu.

Dane kontaktowe