Pokoje hotelowe – rodzaje

Zapewne wielu z nas, choć raz, zastanawiało się nad wyborem noclegu. Niezależnie z jakich przyczyn to następowało, chcieliśmy mieć wszystko w jednym, czyli odpowiednia cena, komfort, jakość, obsługa. I często zapewne, podczas takich poszukiwań zastanawialiśmy nad wyborem konkretnego obiektu turystycznego. A to jak wiemy nie do końca jest takie proste. Jednak nie niemożliwe. Bowiem wiele hoteli oferuje zarówno odpowiednią cenę w porównaniu do jakości, obsługę i komfort. I tu często mamy problem. Bo decydując się wynająć pokój, wybieraliśmy jego konkretny typ. A, że nie zawsze jesteśmy zaznajomieni w rodzajach, warto co nieco się o nich dowiedzieć, by uniknąć rozczarowań.

 DLACZEGO POZNANIE RODZAJU POKOJU HOTELOWEGO JEST TAKIE WAŻNE?

Powiemy wprost, z autopsji. Zdarzyło się nam bowiem wynająć dwa pokoje hotelowe, dostępne dla czterech osób. I każdy miał mieć swoje łóżko. Przynajmniej tak nam się w teorii wydawało. I wyobraźcie sobie nasze miny, gdy wchodzimy do pokojów hotelowych i owszem, zgadza się, pokoje są czteroosobowe, ale…są dwa łóżka małżeńskie! A jak wiemy, nie zawsze każdy ma ochotę spać w jednym łóżku z osobą, zwłaszcza tej samej płci. To doświadczenie uświadomiło nam, jak ważne jest by po prostu poznać rodzaje pokoi hotelowych i nie popełnić więcej takiej gafy. Co prawda, z perspektywy czasu mamy z tego dużo radości, jednak wtedy nie było nam do śmiechu.

RODZAJE POKOI ZE WZGLĘDU NA ILOŚĆ ŁÓŻEK:

 1. Single room (SNGL) zwany potocznie jedynką, to pokój przeznaczony dla jednej osoby, z jednym, pojedynczym łóżkiem. Jest stosunkowo nieduży, do 14
 2. Twin for sole use pokój dla jednej osoby, za to z dwoma, pojedynczymi łóżkami.
 3. Double room (DBL) pokój podwójny, tzw. małżeński, pokój idealny dla dwóch osób. Można tam znaleźć jedno, za to podwójne, łoże małżeńskie.
 4. Twin room (TWIN) jest pokojem, w którym możemy odnaleźć dwa pojedyncze łóżka. Przeznaczony dla dwóch osób.
 5. Triple (TRPL) – pokój dla trzech osób. Znajdują się w nim trzy pojedyncze łóżka.
 6. Quad (QDBL) – pokój przeznaczony dla czterech osób. Może się zdarzyć tak, że znajdować się będzie w nim jedno łoże małżeńskie, i dwa łóżka pojedyncze.

 

WYPOSAŻENIE HOTELU

Zanim zarezerwujemy dany hotel, warto wziąć pod uwagę, czego możemy się tam spodziewać. Oczywiście, dużo zależy od liczby gwiazdek, im większa ilość, tym lepsza jakość i wyższa cena. Jednak w każdym powinno znajdować się podstawowe wyposażenie.

 W pokoju ze standardowym wyposażeniem możemy spodziewać się łóżka (w zależności od rodzaju pokoju, jaki sobie wybraliśmy), stolika nocnego, szafy lub miejsca do wieszania, stolika, lustra itd. Dodatkowo może zdarzyć się tak, że w pokoju znajdziemy telewizor, czy telefon. W niektórych hotelach nawet Biblię!

 nocleg w pokoju hotelowymPokój w hotelu ma tą przewagę, że zawsze znajduje się w nim łazienka. Jej wyposażenie zależy w dużej mierze od jakości obiektu turystycznego. Podstawowym wyposażeniem są ręczniki, środki do mycia, np. saszetki szamponu, czy miniaturki mydełek. W hotelach z wyższą ilością gwiazdek możemy spodziewać się suszarki oraz kosmetyków pielęgnacyjnych.

 Oprócz stricte pokoju, możemy skorzystać z innych usług, dostępnych dla gości hotelowych. Często zdarza się bowiem, że takie obiekty turystyczne oprócz oferty noclegowej, mają restaurację, czy SPA, dzięki czemu możemy dodatkowo się zrelaksować. Kolejnym plusem jest oczywiście fakt, że nie musimy sprzątać pokoju. Dyskretna obsługa zrobi to za nas! A my w tym czasie możemy robić wiele przyjemniejszych rzeczy, np. na spokojnie zwiedzić dane miasto, udać się na spacer, spotkać ze znajomymi. Innymi słowy, robić to na co mamy ochotę.

APARTAMENTY

Nowocześnie wyposażone wnętrza, składające się z sypialni, salonu, pokoju dziennego. Apartamenty zazwyczaj posiadają także dobrze wyposażoną kuchnię, z naczyniami, sztućcami i wszystkimi innymi potrzebnymi przedmiotami. Łazienka również jest odpowiednio przygotowana, możemy tam znaleźć, np. pralkę. W kuchni można na spokojnie przygotować smaczne posiłki. W apartamencie znajdują się również media, takie jak TV, czy dostęp do Internetu. Jednak to nie wszystko.

Wynajmując noclegi w apartamencie możemy skorzystać również z szeregu usług, przysługujących nam z tego tytułu. Może to być sauna ze strefą relaksacyjną, czy basenem. Warto przed rezerwacją przyjrzeć się tym usługom, by przyjechać na miejsce i od razu móc z nich skorzystać! Kolejnym plusem apartamentów jest to, że często znajdują się one w pięknej okolicy. Dzięki temu, już po wstaniu z łóżka możemy podziwiać piękne widoki, kontemplując uroki przyrody.

Podsumowując,

Zanim zarezerwujemy pokój w hotelu zastanówmy się nad tym, czego najbardziej potrzebujemy. I co ważne, uważnie czytajmy oferty. Zwracajmy uwagę na to, czy w cenie pokoju możemy mieć posiłek, czy też nie.

Pamiętajmy, że zarówno pokoje pojedyncze, jak i te przeznaczone dla większej ilości osób są stylowymi pomieszczeniami. Komfortowo urządzone, z eleganckimi meblami będą pozytywnie wpływać na nasz wypoczynek i odpowiednią atmosferę. Odpowiednia obsługa, chętna zawsze to do pomocy, to niesamowity atut hotelu, z którego chętnie korzystajmy.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy klientów z miast
województwa warmińsko-mazurskiego:

 • Braniewo,
 • Elbląg,
 • Frombork,
 • Olsztyn,
 • Orneta,
 • Pieniężno,
 • Dobre Miasto,
 • Tolkmicko,
 • Malbork,
 • oraz innych.

do skorzystania z wszechstronnej oferty
Jarzębinowego Ogrodu.

Dane kontaktowe