Ciekawe atrakcje czekające na turystów odwiedzających Warmię

Województwo warmińsko-mazurskie kojarzone jest głównie z atrakcjami związanymi z wypoczynkiem nad wodą – to tutaj położone są niezwykle malownicze tereny Pojezierza Mazurskiego, to tu można także odwiedzić Zalew Wiślany oraz Kanał Elbląski. Nie znaczy to jednak, że atrakcje tego regionu ograniczone są jedynie do żeglowania czy wędkowania. Przeciwnie – można tu podziwiać liczne parki krajobrazowe oraz różnego rodzaju zabytki czy muzea. Doskonałym dla każdego miejscem na urlop wypoczynkowy może okazać się uzdrowisko Frombork, które otwiera przed turystami wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

Frombork – rewelacyjne miasteczko turystyczne

Frombork jest niewielkim, bogatym w zabytki miasteczkiem usytuowanym na północy Równiny Warmińskiej, tuż nad Zalewem Wiślanym, który został objęty dwoma obszarami Natura 2000 – siedliskowym oraz ptasim, stanowi także główne terytorium rozrodu śledzia bałtyckiego. Na przyjeżdżających tutaj turystów czekają licznie nagromadzone zabytki architektoniczne, takie jak zespół katedralny, w obrębie którego znajdują się m.in.: Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja, Wieża Radziejowskiego z zabytkowym wahadłem Foucaulta oraz Wieża i Muzeum Mikołaja Kopernika. Można tu także odwiedzić basztę żeglarską, wieżę wodną i cmentarz kanonicki. Ponieważ Frombork jest niewielkim miasteczkiem, jeden weekend w zupełności wystarczy, żeby poznać wszystkie leżące na jego terenie atrakcje.

Miasteczko, które wybrał sam Kopernik

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kojarzony głównie z Toruniem Mikołaj Kopernik spędził tutaj niemal połowę swojego życia. Co więcej, to właśnie tu, pracując na Wzgórzu Katedralnym, astronom stworzył największe dzieło swojego życia, „O obrotach sfer niebieskich”, które nie tylko zmieniło wyobrażenie ludzkości o wszechświecie, ale także zrewolucjonizowało naukę i wywróciło ówczesny światopogląd do góry nogami. Właśnie dlatego możemy dziś odwiedzać wspaniałe muzeum poświęcone jego pamięci, w którym znajdują się liczne instrumenty astronomiczne, księgi naukowe oraz jeden z obrazów Kopernika, które wyszły spod pędzla Jana Matejki.

Noclegi we Fromborku i okolicy

O noclegi na terenie Fromborka nietrudno – można tutaj znaleźć zarówno małe domki rekreacyjne czy camping, jak i wysokiej klasy hotel ze spa. Warto jednak zwrócić uwagę na oddalone od Fromborka o niespełna dziesięć kilometrów Braniewo, w którym znajduje się dom weselny oraz gospodarstwo agroturystyczne Jarzębinowy Ogród. Może ono stanowić doskonałą bazę wypadową do odwiedzania innych atrakcji znajdujących się w tym regionie. Zatrzymując się tu na dłuższy pobyt, można cieszyć się licznymi ścieżkami rowerowymi stanowiącymi element bardzo popularnego szlaku Green Velo, można też odwiedzić kilka leżących w okolicy zamków czy katedr.

Warmia i Mazury stanowią jedną z najatrakcyjniejszych krain podróżniczych zlokalizowanych na północy naszego kraju. Z pewnością każdy przyjeżdżający w te strony turysta znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie rekreacyjnej przygotowanej tego regionu.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy klientów z miast
województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Braniewo,
  • Elbląg,
  • Frombork,
  • Olsztyn,
  • Orneta,
  • Pieniężno,
  • Dobre Miasto,
  • Tolkmicko,
  • Malbork,
  • oraz innych.

do skorzystania z wszechstronnej oferty
Jarzębinowego Ogrodu.

Dane kontaktowe