Szlak Green Velo – doskonały na wycieczki rowerowe

Każdy miłośnik rajdów rowerowych słyszał z pewnością o tzw. szlaku Green Velo. Jest to rozciągający się na długości ponad dwóch tysięcy kilometrów kompleks przystosowanych do jazdy na rowerze ścieżek prowadzących przez rozmaite tereny biegnące aż przez pięć województw. Szlak rozpoczyna się w Elblągu i początkowo przebiega wzdłuż Zalewu Wiślanego. Prowadząc na wschód, zakręca w okolicy Suwałk w kierunku południowym, skąd biegnie wzdłuż wschodniej granicy, docierając aż do Ziemi Sandomierskiej, kończąc się w Górach Świętokrzyskich. Nie trzeba oczywiście przemierzać go w całości – żeby poznać jego urok, wystarczy udać się na Warmię, gdzie w okolicach Braniewa można zaznać niezwykłej bliskości natury oraz bogactwa tamtejszych zabytków.

rowerOkolice Braniewa – idealne na rozpoczęcie przygody ze szlakiem

Braniewo to niezwykle malownicza miejscowość zlokalizowana niemal nad samym Zalewem Wiślanym – można zatrzymać się na kilka dni w tym bardzo urokliwym miasteczku i, poruszając się jedynie na rowerze, zwiedzić całkiem pokaźny kawałek ziemi, która jest niezwykle przyjazna turystom. Dzięki temu, że przez samo Braniewo przebiega szlak Green Velo wystarczy znaleźć w tej okolicy odpowiadający własnym potrzebom hotel, by mieć swobodny dostęp do najważniejszych zlokalizowanych tu atrakcji turystycznych, a tych z pewnością tu nie brakuje. Już w samym Braniewie jest ich tyle, że nawet poruszając się na rowerze, potrzeba co najmniej jednego dnia, żeby zwiedzić je wszystkie.

Cała masa atrakcji turystycznych w jednym miejscu

Do najważniejszych obiektów, jakie każdy odwiedzający Braniewo gość powinien odhaczyć na swojej liście, znajdują się m.in.: średniowieczna Bazylika św. Katarzyny, wieża bramna – pozostałość po dawnym Zamku Biskupim, Collegium Hosianum zakonu jezuckiego czy Kościół św. Trójcy. Na uwagę zasługuje z pewnością również neogotycki budynek dworca kolejowego, obok którego przebiega fragment Pruskiej Kolei Wschodniej – liczącej ponad siedemset kilometrów linii kolejowej łączącej niegdyś Berlin z dawną stolicą Prus Wschodnich, Królewcem. To tylko kilka spośród wielu atrakcji zgromadzonych w samym Braniewie, jeśli jednak ktoś zaplanuje sobie dłuższy pobyt, będzie mógł także zwiedzić okoliczne miejscowości, które w niczym nie ustępują Braniewu w ilości zabytków.

Braniewo – idealny punkt wylotowy dla rowerzystów

Kilkudniowy nocleg w Braniewie pozwala każdemu rowerzyście na zwiedzenie wielu dostępnych tu ścieżek rowerowych. Odpowiednio rozplanowany wyjazd – czy to na weekend czy na parę dni – to idealna okazja do bliższego poznania wielu atrakcji, jakie oferuje warmiński region. W odległości jednodniowych wypadów od Braniewa znajdują się takie miasteczka jak Frombork z niezwykle imponującym gmachem Bazyliki Archikatedralnej, w której niegdyś mieszkał Mikołaj Kopernik czy też Nowa Pasłęka, w której znajduje się ujście rzeki o tej samej nazwie (można tam obejrzeć urokliwy port na Zalewem Wiślanym). To naprawdę warte zobaczenia okolice – ich niezwykłą atmosferę można dokładnie poczuć, przemierzając właśnie szlaki Green Velo.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy klientów z miast
województwa warmińsko-mazurskiego:

  • Braniewo,
  • Elbląg,
  • Frombork,
  • Olsztyn,
  • Orneta,
  • Pieniężno,
  • Dobre Miasto,
  • Tolkmicko,
  • Malbork,
  • oraz innych.

do skorzystania z wszechstronnej oferty
Jarzębinowego Ogrodu.

Dane kontaktowe